Nácvik správného dýchání s módní přehlídkou - BRNĚNSKÉ DNYP REVENCE

13.04.2022

Vážené zákaznice a přátelé,

ve spolupráci s Masarykovým onkologickým ústavem se aktivně zúčastníme kampaně Brněnské dny prevence, která bude probíhat celý měsíc duben. 

Během dubna u nás budou probíhat wokshopy správného dýchání, tak se neváhejte přihlásit :)

Termíny:

13., 20., a 27. dubna vždy od 18 a od 19 hodin u nás v salóně na Štefánikově.

Těšíme se na vás!

Co se vám vybaví, když se řekne prevence?

Pojem prevence si většina lidí spojí se zabráněním něčeho nežádoucího např. předcházení zločinům, nehodám a také zdravotním obtížím. Prevence tak začíná u nás samotných a týká se přímo našeho těla. Je nedílnou součástí péče o vlastní zdraví, neboť je lepší nemocem předcházet než s nimi bojovat. Víte, jak předcházet a včasně diagnostikovat onkologická onemocnění? Jak správně užívat léky? Co je to cévní mozková příhoda a jak poskytnout první pomoc? Jak správně dýchat, hýbat se, bojovat se stresem a spokojeně spát? Jak ochránit svoje ledviny a játra? Chcete se naučit první pomoc, neodkladnou resuscitaci, zjistit co pro své zdraví můžete udělat? Na tyto a mnoho dalších otázek naleznete odpovědi na akcích kampaně Brněnské dny prevence.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Doporučení na závěr

Každý z nás může upravit svůj styl života (strava, pohyb, duševní rovnováha), aby snížil riziko civilizačních onemocnění, jako jsou kardiovaskulární choroby, cukrovka, zhoubné nádory a další.

Součástí prevence jsou také preventivní prohlídky a screeningová vyšetření, informujte se o nich u svého lékaře a zdravotní pojišťovny.

Víte, že ...:

  • zdravá výživa by měla být svým složením pestrá, pravidelná a přiměřená
  • nedostatek spánku (méně než 7 hodin denně) zvyšuje krevní tlak i chuť k jídlu
  • kuřáctví jednoznačně zvyšuje riziko nádorových a kardiovaskulárních onemocnění, na důsledky kouření umírá ročně zhruba 4 miliony lidí
  • dospělá osoba by se měla 3 hodiny týdně věnovat mírné tělesné aktivitě např. chůzi nebo práci na zahradě, vždy dle svého zdravotního stavu, příp. po dohodě s lékařem
  • duševní hygiena nabývá v dnešním dynamickém tempu světa na důležitosti a že k duševní rovnováze přispívá optimalizace mezi stresem a relaxací
  • součástí prevence je také uvědomělé každodenní předcházení úrazům a dodržování bezpečí při práci, sportu i cestování
  • některé preventivní prohlídky jsou bezplatné např. všeobecná preventivní prohlídka u všeobecného lékaře (dospělí - 1x za dva roky) nebo stomatologická prohlídka (2x ročně)
  • mezi bezplatná screeningová vyšetření patří např. screening nádorů prsu prostřednictvím mamografie (od 45 let 1x za dva roky) nebo screening nádorů tlustého střeva a konečníku (od 50 do 55 let 1x ročně, od 55 let 1x za dva roky)

Myslete na sebe a své zdraví! I malá změna pomocí správně vedené prevence může pomoci!