Když tak občas někde v médiích zahlédnu fotografie z nějaké proslulé módní přehlídky, kde vychrtlé bledé dívenky a podivní chlapci předvádějí „hity" nastávající sezony, říkám si, kdo že v tom bude chodit a kam. Módní přehlídky se ale naštěstí nemusí konat jen na vyleštěných molech ozářených blesky fotoaparátů. Mnohem víc jim to sluší třeba v rodinné atmosféře maličké kavárny, jak se mohli přesvědčit návštěvníci uherskobrodského Cafe Clubu ve středu 10. dubna.

Jarní kolekci sem přivezla známá módní návrhářka a majitelka brněnského módního ateliéru Iveta Nedomová (jejíž modely si oblíbily například i herečky Květa Fialová a Naďa Konvalinková).
„Manekýnkami" se spolu s ní na chvíli staly tři místní ženy. Představily módu nápaditou, originální, praktickou, pohodlnou a běžně nositelnou ženami všech tvarů i rozměrů: různě vrstvené a asymetricky řešené šaty, haleny, tuniky, šátky, sukně, kalhoty, kabáty i batůžky vyrobené pouze z přírodních materiálů – lnu, bavlny, hedvábí a viskózy.

Nebyla to jen přehlídka, neuvěřitelně pozitivní a energická Iveta Nedomová svými vtipnými komentáři, odbornými radami a často až filozofickými úvahami zvedla ženské sebevědomí nejedné přítomné divačce.

FOTOGALERIE z přehlídky v Cafe Clubu

**********

ROZHOVOR S IVETOU NEDOMOVOU

Dočetla jsem se, že jste vystudovala VUT Brno, obor Pozemní stavby a architektura. Jak se od tak technického oboru člověk dostane k módě?
Prostě ho to napadne. Mně se stal takový příběh. V roce 1991 jsem se nastěhovala do nového bytu, můj rok a půl starý syn si šel lehnout a já jsem šla v takové zvláštní pohodě do pokoje. A najednou mi paprsek z okna spočinul na koberci a já vím, že jsem se tam jakoby shýbla pro ten paprsek a v tom okamžiku mi prošla hlavou myšlenka, že budu dělat pletené svetry a úplety. A tak jsem začala dělat svetry. Měla jsem 25 pletařek. V roce 1992 se mi narodila dvojčata a v roce 1993 už jsme měli dílnu se 45 zaměstnanci a začali jsme dělat úplety. Pak jsme se ale rozešli a já jsem si založila svoji firmu a začala dělat všechno, co mě zajímá. Co chci nosit já, to dělám i pro ty ostatní.

Takže jste ale někdy dřív šila a pletla...
Hodně jsem pletla a jsem šikovná na ruce. Ale pozor, nejsem švadlena! Jsem obchodník, návrhář a šašek. A mám lidi, kteří mé nápady dokáží zrealizovat. Je pro mne velmi důležité, že jsou schopni mluvit stejným jazykem jako já, chápou, co chci a umí to zpracovat přesně s takovou lehkostí, jakou potřebuju. Proto se vám to oblečení líbí. Není to klasická uťápnutá, utažená, tvrdá krejčovina, je to rozevláté. A ušít to není žádná legrace! Musí to být kvalitní, musí to držet tvar a přitom to být měkounké, jenom tak jakoby „nahozené" na tu látku.

Jak se díváte na nejrůznější módní trendy?
Ty mě nezajímají vůbec. Módní trendy nejsou o vkusu, ale o mainstreamu. Když nějaká "hvězda" jde do samoobsluhy v teplákách, protože jí zrovna došla vajíčka, a paparazzi ji vyfotí a naráz je z tepláků módní záležitost, tak je to hrůza. Je to móda pro hloupé.

Co podle vás chybí českým ženám, co se módy týká?
Českým ženám chybí vkus, mají nízké sebevědomí, tím pádem dost často ztrácí sexapeal. A také je tu stále přítomna ta malost – ale to není jen o ženách, to je o češství obecně.

V Uherském Brodě máte přehlídku už podruhé, jak jste Brod objevila?
Do Brodu jsem už v devadesátých letech dodávala zboží do obchodu svému kamarádovi Pavlu Nesázalovi. Brod je pro mě srdeční záležitost.KDO JSME A CO DĚLÁME

1 - Butik s dámskou a pánskou autorskou módou z přírodních materiálů. 

2 - Pánské a Dámské zakázkové krejčovství. Výroba a navržení pánských a dámských oděvů na objednávku.

3 - Prodej metrového textilu. VELKOOBCHOD S NEJKVALITNĚJŠÍMI TKANÝMI LNĚNÝMI LÁTKAMI.

4 - Svatební ošaceni pro nevěsty, ženichy, družbu i rodinu.

5 - Patchwork

 

Milá Ivetko,
ještě jednou moc, moc díky za překrásné šaty a hlavně ten dárek k narozeninám! Takže jste mi opravdu udělala velkou radost, moc děkuju. Inu, včera jsem byla ve správný čas na správném místě.:-)
— 30/09/2016 Jana Vašinová via email
Ivetko, taky jsem moc ráda, že jsme se potkaly, málokdy cítím takovou spřízněnost na první pohled. ... Tvoje věci mi tu visí zaháknuté na skříňkách, nemůžu je nacpat do skříně. Nikdy jsem to nechápala, ale teď by se mi líbilo mít v pokoji stojan na oblečení. Bohužel nemám místo. Myslím, že to je tím, že tyhle moje věci v sobě mají pozitivní energii a ty od Tebe obzvláště. ... Ten svetr je fakt boží, už jsem si ho zkoušela snad ke všemu, a ke všemu vypadá skvěle. Když přes něj zamotám to růžové a mám třeba ty černé kalhoty, nemá to chybu. ... Na starý kolena ze mě díky Tobě bude marnivá baba. 🙂 ... Na Plasy se moc těším, však je mám zapsané v diáři už teď. Musíš se usídlit poblíž nás. 🙂
— 20/10/2016 Alena "VAVE" Zemanová via facebook

"V MLÁDÍ SE ČLOVĚK UČÍ, VE STÁŘÍ CHÁPE!"

 

Chcete vypadat dobře a zajímavě?

Toužíte mít v šatníku originální výrobky z přírodních materiálů?

Unavuje Vás konfence, která se hodí pouze na modelky?

Chcete se cítit pohodlně v chladném i teplém počasí?

Chcete ukázat svoji osobnost?

Chcete ušetřit čas při praní a žehlení?

Naše oděvní a návrhářská firma, která působí na českém trhu již od roku 1994, pomáhá dámám i pánům minimalizovat šatník, aniž by ztrácel svoji variabilitu.

 

O nás

Česká firma NEDOMOVA S.R.O. je výrobcem módy z čistě přírodních materiálů. Svoji činnost započala v roce 1994. Zakladatelkou firmy..

Více...

ZAKÁZKOVÁ VÝROBA

Ušijeme vše

Napište nám, kdy budete moci příjít na první konzultaci.

Při nedostatku Vašeho času jsme schopni nabídnout bezplatnou konzultaci i mimo náš ateliér.

Domluvte si termín...