Back to All Events

Festival Patchworku


  • k trio Doktora Martínka Ostrava-jih, Moravskoslezský kraj, 700 30 Czech Republic (map)

Nádherná a tvořivá atmosféra vás okouzlí. Ve dvou dnech autorky z celé České republiky i Polska vystaví patchvorkové deky od nejmodernějších trendů až po klasické oblíbené provedení. Potěší vás i milé drobnosti, polštáře, dekorativní ozdoby i oděvní doplňky. Přímo na místě předvedou některé technické postupy a poradí jak na to. Techniku patchworkové tvorby si můžete i sami vyzkoušet při ruční výrobě drobných dekorací. Uvidíte i nejmodernější šicí stroje, které umí malé zázraky. Objevíte ručně vyráběné svíčky a krásné, ručně vyráběné drobnosti a oděvní doplňky, které potěší. V sobotu navíc budete mít jedinečnou příležitost vidět tvorbu přední brněnské návrhářky Ivety Nedomové http://www.nedomova.cz/, která představí svou kolekci z přírodních materiálů.
Pokud propadnete kouzlu této techniky, můžete si vyzkoušet a nakoupit pomůcky a materiály, které v běžných obchodech nejsou k sehnání. Festival patchworku Vás potěší, na své si zde přijdou ti, kteří se chtějí něco naučit, ale i ti, kteří si chtějí jen prohlédnout nádherné výrobky, načerpat tvořivou atmosféru, případně nakoupit dárky pro své blízké.
Navíc pro nadšence této textilní techniky je vyhlášena soutěž o nejhezčí dětskou patchworkovou deku. Tři výherci získají zajímavé ceny ke své další činnosti. O nejhezčích výrobcích budou rozhodovat návštěvníci výstavy.

Earlier Event: October 5
Módní show - den nejen pro ženy
Later Event: October 19
Benefiční módní přehlídka